Časté dotazy

 

Můžu navštívit zoo s kolem?
Zoo Olomouc se nachází v kopcovitém terénu, tudíž z bezpečnostních důvodů není možné navštívit zoo s kolem, odrážedlem, koloběžkou a dalšími podobnými dopravními prostředky. Kolo si můžete zamknout do stojanu před restaurací Archa. 

Kde najdu mapu zoo?
Mapa zoo je umístěna přímo na našich webových stránkách ZDE. Při návštěvě zoologické zahrady jsou velké mapy pro snadnější orientaci návštěvníků umístěny hned na několika místech v areálu zoo, papírové mapy jsou obvykle k dispozici na pokladně či ve stánku s krmivem. Případně si můžete mapu v pdf formátu vhodnou k vytištění stáhnout ZDE.

Je možné v zoo platit bezhotovostně a vybrat si zde peníze?
Na pokladnách zoo a v restauraci Pod Věží jsou k dispozici platební terminály, na nichž je možné platit i za pomoci běžných typů platebních karet. V prostoru hlavního vstupu do zoo se nachází bankomat Fio banky, a.s., kde je možné si během celého dne vybrat hotovost.

Platební karty

Mohu v rámci letních prázdnin uplatnit studentskou slevu? Vztahuje se sleva v tomto období i pro školy, nebo příměstské tábory?
Jako jednotlivec můžete uplatnit studentskou slevu po celý rok. Školáci coby skupina ji mohou využít jen v průběhu školního roku (od září do června), nikoliv o prázdninách. Táborníků se týká vstupné standardní.

Platíme coby pedagogický doprovod vstupné?
Na pedagogický doprovod myslíme a za spolupráci s Vámi, učiteli jsme rádi. V případě, že doprovázíte děti, je pro Vás do zoo vstup zdarma v  počtu 1 pedagog na každých 10 dětí.

Když dělám doprovod osobě ZTP/P, platím vstupné?
Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P mají umožněn vstup s 50% slevou ze vstupného. Doprovod ZTP/P má vstup zcela zdarma. Ještě, aby ne…

Jaký typ poukazů lze uplatnit při koupi vstupného?
Nejčastěji využívané poukazy:

Poukazy

Jak dlouho po uzavření pokladen musíme opustit areál?
Zoo je nutné opustit 2 hodiny po uzavření pokladen. Jinak si Vás dáme do stavu zvířat a jen tak se od nás nedostanete.:-) Pokud Vám čas k návštěvě zoo schází, rádi Vás uvítáme další den.

Kde mohu v zoo přebalit dítě?
Vašemu robátku nabízíme možnost výměny mokré za suchou na dámských toaletách restaurace Pod Věží.

Platí se u vás za fotografování, smí se vůbec fotografovat? 
Všem nadšeným fotografům, kteří si přejí zachytit svůj den v zoo, nebo zdokumentovat zvířata sdělujeme, že fotografovat se smí a bez poplatku. Převážně v pavilonech Vás ale prosíme o nepoužívání blesku, tzn. blesk off.:-)

Mohu se po zahradě pohybovat na koloběžce, nebo děti na odrážedle?
Pohybovat se můžete po dvou, po čtyřech, ale prosíme po svých vlastních. "Návštěvní řád" pohyb na zmiňovaném prostředku neumožňuje. Chráníme tak Vaše bezpečí, ale i bezpečí ostatních.

Jak funguje rodinná vstupenka, kolik vstupů na ni můžeme uplatnit, jak poznáme, kolik jich zbývá?
Rodinnou vstupenkou podporujeme rodiny s dětmi. Její cena je 900,- Kč, platí rok od vytištění. Lze na ni uplatnit 20 jednotlivých vstupů, tzn., že se turniket, kterým se do areálu prochází, může otočit max. 20 krát. Jedno otečení je rovno jednomu projití jedné osoby. Pro lepší pochopení uvádíme konkrétní příklad: Pokud půjde 4 členná rodina, může v tomto složení v rámci rodinné vstupenky navštívit zahradu celkem 5 krát. Pokud rodina čítá 10 členů, blahopřejeme, ale k návštěvě se na rodinnou vstupenku může vydat pouze 2 krát. V jednom dni lze ze vstupenky vyčerpat maximálně 10 vstupů. Zjistit počet zbývajících vstupů rodinné vstupenky nelze jinak, než přiložením čárového kódu na čtečku turniketu.

Budete mít do budoucna nějaká vozítka pro děti, na kterých bychom je mohli zahradou vozit?
Zoologická zahrada Olomouc se nalézá v lokalitě lesů podhůří Nízkého Jeseníku, terén zde je v mnohých místech velmi svahovitý. O návštěvy letecké záchranné služby ve chvíli, kdy se dítko vydá ve vozíku samo z prudkého kopce, zájem nejevíme. Z důvodu bezpečnosti a případných možných úrazů prozatím o tomto dopravním prostředku neuvažujeme a Vám děkujeme, že nás chápete.

Vydáváte dárkové poukazy? Chceme koupit vstupenky jako dárek, jaké jsou možnosti? Lze je zaplatit i převodem na účet a poslat na adresu?
Ano a rádi. Když chcete udělat někomu radost, jistě Vám nebudeme stát v cestě. Naopak. Dárkové poukazy vydáváme buď na program „Dopoledne ošetřovatelem“ nebo na vstupenky.
Dopoledne ošetřovatelem: Vyzkoušejte si práci v zahradě a dostaňte se ke zvířatům blíže. Nebo tento zážitek věnujte formou dárkového poukazu těm, které si přejete potěšit. Cena dvouhodinového programu činí 2.500,- Kč. V ceně je zahrnut doprovod jedné osoby taktéž starší 15 let, která může vaši činnost dokumentovat. Pokud byste měli zájem, aby obdarovaný absolvoval pobyt sám je cena snížena na 2.000,- Kč. Ze zvířat se většinou navštěvují mravenečníci, kotuli veverovití, žirafy, papoušci, klokani, lamy, poníci.  Pokud byste měl zájem o jiné zvíře, pak nám sdělte svůj požadavek, na který bychom mohli reagovat. V případě zájmu o program dopoledne ošetřovatelem kontaktujte nás na e-mailové adrese: marketing@zoo-olomouc.cz
Vstupenky: V případě požadavku na prodej vstupenky jako dárku, kterou lze využít v průběhu jednoho roku od jejího vytištění (výše vstupného 110,-Kč/70,-Kč), nás kontaktujte na  mrtva@zoo-olomouc.cz. Platba se uskutečňuje buď v hotovosti, nebo na účet zoo - č. 180 565 7389/0800. Vstupenky si vyzvednete buď osobně, nebo je zasíláme poštou. Více informací o tomto programu a prodeji vstupenek jako dárku najdete ZDE.

Chceme koupit vstupenky jako dárek, jaké jsou možnosti? Lze je zaplatit i převodem na účet a poslat na adresu?
Vstupenky lze zakoupit buď standardní na pokladně, které uhradíte a bude Vám na ně umožněn vstup v daný den, nebo… s tzv. odloženou dobou platnosti, tzn., že zadáte datum, k němuž bude vstupenka vytištěna, a v tento den můžete zahradu navštívit. Pokud si přejete uplatnit vstupy v kterýkoliv den v rámci jednoho roku od vytištění vstupenek, ušetříme Vám kroky. Pro tyto účely slouží pouze dárkový poukaz. Tohoto poukazu se týká i převod peněz na účet a následné zaslání poukazu poštou. Kontaktujte nás na: mrtva@zoo-olomouc.cz

Může do naší zoo pes?
Každého majitele čtyřnohého přítele jistě potěší zpráva, že psi jsou u nás srdečně vítání. Váš pejsek může do zoo po zaplacení vstupného, které pro psa činí 50 Kč. Pro bezpečí zvířecích obyvatel zoo i ostatních návštěvníků je potřeba, aby u psa nechyběl nasazený náhubek. Pouze u pavilonů a průchozích výběhů (klokani, makaci) Vás žádáme, abyste do nich vstupovali bez něj. V pavilonech by setkání němých tváří totiž nemuselo být němé a hlasité projevy by mohly způsobit mezi zvířaty neklid. Jistě na vás Váš pejsek rád počká, a aby se mu čekání zpříjemnilo, připravili jsme pro něj speciální místa, kde může zahnat žízeň.

V případě jakýchkoliv dalších dotazů nás kontaktujte na: info@zoo-olomouc.cz

Přílohy: